www.nightwish.jex.cz

 
 

Historie

Nápad vytvořit Nightwish vznikl v červenci 1996 o půlnoci, když Tuomas trávil noc se svými přáteli u táboráku. První tři skladby (Nightwish, The Forever Moments, Etiäinen), které byly náladově akustické, byly natočeny mezi říjnem a prosincem 1996. V té době měla skupina tři členy: Tuomase, Tarju a Emppuho.

Chtěli jsme zkusit, jak bude naše muzika znít, když přidáme bicí (tak přišel Jukka) a používali jsme elektrickou kytaru místo akustické. Po několika týdnech trénování jsme šli v dubnu 1997 do studia. V té době jsme nahráli sedm skladeb, které můžete najít na omezené verzi alba Angels Fall First.

V květnu 1997 Nightwish podepsali nahrávací smlouvu se Spinefarmem na dvě alba. V srpnu šli Nightwish do studia a nahráli čtyři nové skladby. Před vydáním Angels Fall First, vyšel singl, který se jmenoval The Carpenter a jeho nejlepší umístění byla osmá příčka na oficiálních žebříčcích singlů ve Finsku. Angels Fall First bylo vydáno na začátku listopadu a jeho nejlepší umístění bylo na 31. místě v oficiálních žebříčcích alb ve Finsku.

Nightwish poprvé koncertovali v Kitee 31. prosince 1997. Potom vystoupili v následující zimě jen sedmkrát, protože Jukka a Emppu byli na vojně a Tarja byla zavalená studiemi. Nightwish a Spinefarm prodloužili smlouvu na tři alba místo dvou.

 
Informace o zpracování osobních údajů |  Prohlášení o Cookies |
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one